آبشار چنجوله
آبشار چنجوله

آبشار چنجوله

آبشار چنجوله ، آبشاری بکر و بسیار دور از دسترس بوده که در عمق رشته کوه های صعب العبور زاگرس در استان چهارمحال و بختیاری و شهرستان کیار  قرار گرفته است.

این آبشار هرچند که در مقایسه با آبشارهای مطرح استان مثل لندی و کرودیکن کوچکتراست اما با ارتفاع تقریبی ۷۰ متر همچنان در رده آبشارهای مرتفع ایران به حساب می آید.

مجموع فاصله ای که برای دیدن این آبشار و برگشت طی میشه حدود ۷۰ کیلومتر است که عدد قابل توجهی برای یک برنامه ۳ روزه به حساب میاد.

تغییر ارتفاع های مسیر هم بسیار ز یاد و نفس گیر می باشد. مسیر آبشار چنجوله از یکی از جاده های خاکی حوالی ناغان شروع میشه و از کنار یک رودخانه کوچک در بستر یک دره طولانی ادامه پیدا می کند و بعد از گذر از چند گردنه و یال در نهایت با یک فرود ۱/۵ کیلومتری به آبشار می رسیم.

آبشار چنجوله از آب شدن برفهای بالادست و چشمه های سر راهش تغذیه شده و به همین دلیل احتمالا در فصل بهار میزان آب این آبشار بیشتر می شود.
در این برنامه علاوه بر دیدن آبشار، مناظر کم نظیری از زاگرس بکر می توان دید که در کمتر جایی از ایران دیده می شود.

در طول مسیر عاوه بر مناظر طبیعی، دیدن فرهنگ و زندگی عشایر بختیاری در این نقاط دور از دسترس، پاداش ارزشمندی است برای کسانی که تن به سختی راه می دهند.
– پیدا کردن مسیر کمی سخت است و حتماً به راهنما نیاز دارید.
بهترین زمان برای دیدن آبشار چنجوله خرداد ماه و اوایل تیر است. بعدش منطقه خشک و گرم میشه. قبلش به دلیل ارتفاع زیاد احتمالا برخی جاها توسط برف و یخچال مسدود می شود.

0
بد نيستخوبخيلي خوبعاليفوق العاده (هنوز راي نداده ايد)
Loading...
0

Check Also

سبد بافی

سبد بافی

بافت و پیچ ترکه ها و شاخه های نازک درختان مانند بید،کبود و. . . به منظور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *