خانه / اخبار شهرگردی / شهرستان کوهرنگ، نگین بختیاری
روستای سرآقا سید
روستای سرآقا سید

شهرستان کوهرنگ، نگین بختیاری

به گزارش گروه شهرگردی به نقل از روابط عمومی و امورفرهنگی ادار‌ه‌ میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چهارمحال‌و‌بختیاری معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان بیان داشت: شهرستان کوهرنگ به مرکزیت چلگرد در فاصله ۸۵ کیلومتری شهرکرد مرکز استان همچون نگینی در میان زیبایی‌های‌ انبوه چهارمحال‌وبختیاری می‌درخشد.

حیدر صادقی افزود: آبشار شیخ‌علیخان، یخچال‌های دایمی زردکوه بختیاری و چشمه‌ساران متعدد در این منطقه که آن را به بهشتی کوچک بر روی زمین تبدیل کرده چشم هر گردشگری را به خود خیره می‌کند.

وی عنوان کرد: شهرستان کوهرنگ با دارا بودن چشمه دیمه یکی از بهترین‌ آب‌‌‌‌‌‌های معدنی دنیا را در دل خود جای داده است که هر ساله خیل عظیمی از گردشگران داخلی و خارجی از آن دیدن می‌کنند. صادقی با اشاره به وجود دشت لاله‌های واژگون، غار یخی چما، حاشیه زاینده‌رود، چشمه‌های مورز، خورده‌ها، دزداران، پل خدا‌آفرین و چشمه پرک‌وسرداب در شهرستان کوهرنگ اظهار داشت: روستای سرآقاسید با شباهت بسیار زیاد به روستای ماسوله در شمال کشور یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری در این منطقه محسوب می‌شود. وی به آب و هوای دلپذیر استان در فصول مختلف سال به‌ویژه بهار اشاره و خاطرنشان کرد: امکان اسکی تابستانه در زردکوه بختیاری یکی از ویژگی‌های منحصر به‌فرد این خطه است.

1+
1+

Check Also

نصیر خان سردار جنگ

نصیر خان صارم الملک سردار جنگ، پسر سوم امامقلی خان حاجی ایلخانی است. وی یک بار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *