خانه / مکان گردشگری / آبشار شیخ علیخان
آبشار شیخ علیخان
آبشار شیخ علیخان

آبشار شیخ علیخان

در ۱۲ کیلومتری شهر چلگرد ، مرکز شهرستان کوهرنگ و در ۱۰۵ کیلومتری شهرکرد ، مرکز استان چهارمحال و بختیاری در دامنه های پر آب کوهرنگ واقع در ورودی روستای شیخ علیخان آبشار زیبایی به همین نام از میان تنگ های پر شیب جاری می شود که تن رنجور از خستگی راه را رمق تازه می بخشد.

آب از ارتفاع یک تنگه جاری شده و با خود نسیم سردی را در ورودی روستای شیخ علیخان در پیش روی رهگذران و گردشگران قرار داده و با زبان بی زبانی از هر تازه واردی میهمان نوازی میکند.

اگرچه طبیعت سحرآمیز چهارمحال و بختیاری دارای جاذبه های گردشگری زیادی است اما در این میان، آبشار شیخ علیخان از بدیع ترین مناظر دل انگیز این استان محسوب می شود.

در سینه کش دره ای که آب سفید رنگ آبشار جاری است، پیچش گل های رنگارنگ و بوی برخی گیاهان دارویی و خوراکی، جلو های از طبیعت افسونگر بام ایران را به گردشگران ارزانی داشته است.
گردشگران از دیدن این منظره رو ح افزا ، شگفت زده و دل از نسیم خنک و معطر از عطر گل های طبیعی پونه به وجد می آید تا جایی که انسان را به ستایش خالق این همه زیبایی های طبیعی وا می دارد.
پوشش سبز حاشیه دره، چشم انداز آبشار و چشمه ای که در مجاورت آن قرار دارد، چنان خیره کننده است که دل کندن از این آبشار که چون زیبای خفته در میان کوهساران پنهان مانده، به راحتی ممکن نیست.

در ۱۰ متری آبشار، حباب ها و توده های نم آب معلق و سرگردان در هوا نوازشگر گردشگران مشتاق طبیعت است که به سرچشمه این آبشار آمده، دمی تازه میکنند و با دیدن این همه زیبایی غنچه شکر بر لب آنها می شکفد.

در ماه های مناسب سال که زمان شکوفایی لاله های واژگون است، زیبایی و شکوه آبشار شیخ علیخان همراه با طراوت و جلوه گری گل های رنگارنگ و انواع گیاهان دارویی فضایی صد چندان دل انگیز را برای گردشگران به ارمغان می آورد.

در نزدیکی آبشار شیخ علیخان ، غار برفی که درباره اش افسانه های زیادی در میان عشایر منطقه نقل می شود یکی دیگر از جاذبه های منطقه است.

0
0

Check Also

سبد بافی

سبد بافی

بافت و پیچ ترکه ها و شاخه های نازک درختان مانند بید،کبود و. . . به منظور …