خانه / مکان گردشگری / امامزاده بی بی شاه منظر
امامزاده بی بی شاه منظر
امامزاده بی بی شاه منظر

امامزاده بی بی شاه منظر

امامزاده بی بی شاه منظر هفشجان، پس از تقاطع خیابان حلّی به طرف کارخانه سیمان و در ۵ کیلومتری خارج از آن به طرف قله کوهی مرتفع که حدود یک یادو کیلومتری پیاده روی دارد، واقع شده است.

بقعه به صورت مربع و به ابعاد ۸×۸ متر است و در آن از جانب جنوب باز می شود و گنبدی عرقچینی به ارتفاع ۲ متر در بالا دارد. در وسط بقعه قبری است که روی آن پارچه سبز انداخته اند این بنا در سالیان اخیر مورد بازسازی قرار گرفته و در پایین کوه چند واحد زایر سرا و سرو یس های بهداشتی ساخته شده است. این بقعه مورد احترام ویژه اهالی هفشجان است.

زیارت نامه

اَلسَّلامُ عَلَیکِ اَیّتُهَا السَّیِّدَهُ الزَّکیَّهُ، اَلطّاهِرَهُ الوَلِیَّهُ، و الدّاعِیَهُ الحفِیَّهُ، اَشهَدُ اَنَّکِ قُلتِ حَقّاً، وَ نَطَقتِ حَقاً وَ صِدقاً، وَ دَعَوتِ اِلی مَولایَ وَ مَولاکِ، عَلانِیَهً وَ سِرّاً، فازَ مُتَّبِعُکِ، وَ نَجا مُصَدِّقُکِ، وَ خابَ وَ خَسِرَ مُکَذِّبُکِ، و المُتَخَلِّفُ عَنکِ، اِشهَدی لی بِهذِهِ الشَّهادَهِ، لِاَکونَ مِنَ الفائِزینَ بِمَعرِفَتِکِ وَ طاعَتِکِ، وَ تَصدیقِکِ وَ اتِّباعِکِ، وَ السَّلامُ عَلَیکِ، وَ السَّلامُ عَلَیکِ یا سَیِّدَتی وَ ابنَهَ سَیِّدی. اَنتِ بابُ اللهِ المُوتی مِنهُ، وَ المَأخوذُ عَنهُ، اَتَیتُکِ زائِراً، وَ حاجاتی لَکِ مُستَودِعَهً، وَ ها اَنَا ذا اَستَودِعُکِ دینی وَ اَمانَتی، وَ خَواتیمَ عَمَلی، وَ جَوامِعَ اَمَلی اِلی مُنتَهی اَجَلی، وَ السَّلامُ عَلَیکِ وَ رَحمَهُ اللهِ وَ بَرَکاتُه.
***
سلام بر تو ای سرور پاک و پاکیزه و ولی من و ای دعوت کننده (به حق) به مهربانی، گواهی دهم که تو حق گفتی و به حق و راستی سخن کردی و (مردم را) آشکارا و نهان به سوی مولای من و مولای خودت دعوت فرمودی رستگار شد پیرو تو و نجات یافت تصدیق کننده ات و نومید و زیانکار شد تکذیب کننده ات و آنکس که با تو مخالفت کرد گواه باش برای من این گواهی را تا من به وسیله معرفت و اطاعت تو و تصدیق و پیروی کردنت از زمره رستگاران باشم و سلام بر تو ای سرور من و ای فرزند آقای من توئی درگاه خدا که از آن درآیند و (معالم دین را) از آن بگیرند آمده ام به درگاهت برای زیارت و حاجتهای خود را به تو سپرده ام و من اکنون به تو می سپارم دینم و امانتم و سرانجام کارهایم و همه آرزوهایم را تا پایان عمرم و بر تو باد سلام و رحمت خدا و برکاتش.

آدرس

استان چهارمحال وبختیاری – شهرستان شهرکرد – بخش مرکزی – شهر شهرکرد – شهر هفشجان

تصاویر

0
0

Check Also

صنایع دستی چنته

صنایع دستی

بر اساس مطالعات انجام شده در سه دهه اخیر توسط گروه های خارجی و ایرانی اطلاعات و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *