خانه / مکان گردشگری / امامزاده سید میر احمد
امامزاده سید میر احمد باباحیدر
امامزاده سید میر احمد باباحیدر

امامزاده سید میر احمد

امامزاده سید میر احمد از نوادگان امام موسی بن جعفر است. مرقد این امامزاده در یک کیلومتری شمال شهر باباحیدر و در فاصله ۴۵ کیلومتری شهرکرد و ۱۸ کیلومتری شهر فارسان واقع شده است.

مساحت بقعه این امامزاده معادل ۲۲۵ مترمربع و مساحت کل بنا معادل ۳۴۵ مترمربع و مساحت فعلی عرصه و اعیانی امامزاده ۴۰۰۰۰ مترمربع گزارش شده است. این امامزاده در دامنه کوه سید میر احمد واقع شده وجاده ارتباطی آن تماما آسفالته بوده و در اطراف بقعه انبوه درختان کهنسال گلابی وحشی که بیش از سیصد سال قدمت داشته به همراه چشمه آب گوارا منظره زیبایی را به وجود آورده است.

آب و هوای این منطقه در فصول بهار و تابستان معتدل و فصول سرد آن با برف و سرما توام است. به همین دلیل زائرین بیشتر ترجیح می دهند در فصول بهار و تابستان به این مکان زیارتی عزیمت نمایند. باغات و مزارع کشاورزی در پایین دست این امامزاده چشم انداز بسیار زیبایی را خلق کرده است.

ارتفاعات اطراف این امامزاده از بهترین عوامل جذب گردشگر به شمار می رود. در فصول بهار و تابستان سیاحت کنندگانی که جهت تفریح و گذران اوقات فراغت به سمت چشمه دیمه و کوهرنگ در حرکت هستند از شهر زیبای باباحیدر دیدن کرده و از آب و هوای دلپذیر، چشمه گوارا و درختان کهنسال آن لذت می برند.

0
0

Check Also

سبد بافی

سبد بافی

بافت و پیچ ترکه ها و شاخه های نازک درختان مانند بید،کبود و. . . به منظور …